• 2022/23 wrzesień

• Galeria zdjęć  #Labolatoria Przyszłości - wrzesień 2022

Tydzień 1

02.09.2022 - 09.09.2022

Na zajęciach komputerowych w kasie drugiej uczniowie pracowali z zestawami Junior GeoStix zakupionych w ramach programu #Labolatoria Przyszłości. Zestaw pomaga rozwijać kreatywność dzieci, a także ich umiejętności manualne.

Anna Wilk

W ramach zajęć dodatkowych Laboratoria Przyszłości Algorytmy, robotyka i programowanie uczniowie klasy 8b zapoznali się ze sprzętem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Obejrzeli dokładnie wszystkie zestawy oraz dowiedzieli się co będą robić na zajęciach. Następnie  rozpakowali Zestaw LEGO® Education BricQ Motion Prime i wykonali pierwsze modele. Podczas pracy z LEGO uczniowie ćwiczyli koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo-ruchowa, kreatywność, wyobraźnię oraz motorykę małą.

Zajęcia dodatkowe z klasa 8a.

Uczniowie klasy piątej przygotowali pyszne pankejki z dodatkami. Wykorzystali do tego sprzęt kuchenny zakupiony w programie #Labolatoria Przyszłości.

Tydzień 2

12.09.2022 - 16.09.2022

Na zajęciach dodatkowych Laboratoria Przyszłości Algorytmy, robotyka i programowanie uczniowie klasy 8b pracowali z  zestawem LEGO® Education BricQ Motion Prime.  Koła zębate, sprężyny, osie, przekładnie, ciężarki i żagle wprowadziły ich w zasady mechaniki. Klocki LEGO® pozwolił zaangażować uczniów w naukę przedmiotów STEAM za pomocą eksperymentowania z siłami i ruchem. Okazało się, że czytanie instrukcji może być wyzwaniem, nauką  i  świetną zabawą.

Podczas zajęć „Algorytmy i programowanie” uczniowie klasy szóstej mogli korzystać z nowego sprzętu zakupionego w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Szóstoklasiści  samodzielnie opracowali przepis i wykonali na nowym sprzęcie chrupiące gofry. Zajęcia były ciekawe, angażujące uczniów oraz sprzyjające rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.

Uczniowie klasy piątej dziś mieli okazję skorzystać ze sprzetu kuchennego zakupionego w ramach programu #Labolatoria Przyszłości. Przygotowali samodzielnie ciasto na gofry, upiekli je i udekorowali dodatkami.

Anna Wilk

Zajęcia dodatkowe z klasą 8a.

Tydzień 3

19.09.2022 - 23.09.2022

Uczniowie klasy 8b na zajęciach dodatkowych Laboratoria Przyszłości Algorytmy, robotyka i programowanie aktywnie badali zjawisko siły wzajemnego oddziaływania ciał dzięki 562-elementowym zestawom BricQ Motion Prime.  Zestaw nie zawiera elektroniki, dzięki czemu uczniowie skupili się na  eksperymentowaniu z siłami i oddziaływaniami w kontekście sportu. Mistrzowie układania wykonali swoją pracę w 20 minut.

Uczniowie klasy piątej wykorzystywali na zajęciach matę i krążki do kodowania.

Anna Wilk

Zajęcia dodatkowe z klasa 8a.

Tydzień 4

26.09.2022 - 30.09.2022

W ramach zajęć, korzystając z pomocy kuchennych zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie przygotowali sałatki i szaszłyki owocowo- warzywne, zachęcając wszystkich do jedzenia zdrowych przekąsek.

Na zajęciach z edukacji informatycznej uczniowie klasy pierwszej mieli okazję zapoznać się ze środowiskiem robotów edukacyjnych GeniBotów zakupionaych w ramach #Labolatoria Przyszłości. Geniboty nie wymagają dostępu do sprzętu komputerowego. Uczniowie układali programy przy pomocy kart do kodowania, które wprowadziły roboty w ruch.

Anna Wilk

Na zajęciach z edukacji informatycznej uczniowie klasy trzeciej mieli okazję zapoznać się ze środowiskiem robotów edukacyjnych GeniBotów zakupionych w ramach #Labolatoria Przyszłości. Geniboty nie wymagają dostępu do sprzętu komputerowego. Uczniowie układali programy przy pomocy kart do kodowania, które wprowadziły roboty w ruch.