• Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu

• Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu – ogólnopolska kampania profilaktyczno‐edukacyjna

Fundacja Wspomagająca Wychowanie Archezja w ramach umowy z Ministerstwem Sprawiedliwości realizuje projekt finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości pt.: „Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu – ogólnopolska kampania profilaktycznoedukacyjna”. Jest to kampania kierowana do uczniów z klas IV‐VIII wszystkich szkół podstawowych, ich rodziców i nauczycieli.

Fundacja Archezja, jako jedyna stworzyła zestaw oddziaływań wychowawczo‐profilaktycznych promujących postawę autorytetu jako fundamentu relacji między dziećmi i dorosłymi.

Najważniejsze cele kampanii:

• odbudowanie i wzmocnienie w społeczeństwie autorytetu rodzica i nauczyciela,
          • edukacja młodzieży w zakresie poznania prawdziwego autorytetu.

Więcej informacji na stronach internetowych:

MATERIAŁY:

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”. Jej realizacja zakładała przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce. Generalną ideą kampanii było odbudowanie i wzmocnienie w naszym społeczeństwie autorytetu rodzica i nauczyciela. Kampania była realizowana przez Fundację Archezja w ramach umowy z Ministerstwem Sprawiedliwości. Koordynatorami kampanii w szkole były: pani Klaudia Pałka i pani Anita Machniak.

Uczniowie klasy IV-VIII uczestniczyli w warsztatach na zajęciach z wychowawcą, w czasie których zostały omówione definicje autorytetu, jego kluczowe cechy oraz zachowania świadczące o postawie autorytetu. Poznali korzyści wynikające z relacji z autorytetem oraz konsekwencje braku relacji z nim.

W ramach kampanii została również przeprowadzona ankieta wśród młodzieży, rodziców i nauczycieli. Wyniki ankiety zostały przedstawione w postaci raportu po zakończeniu kampanii.

Certyfikat.pdf

Raport_koncowy.pdf