• 2022/23 styczeń

• Galeria zdjeć #Laboriatoria Przyszłości - styczeń 2023

Tydzień 1

02.01.2023 - 06.01.2023

Uczniowie klasy 8b na zajęciech dodatkowych zapoznali się ze sposobem działania robota edukacyjnego o nazwie Genibot. Poznali również karty do kodowania, dzięku którym robot może odgrywać rytm, dodawać i odejmować, rysować figury oraz poruszać się po przygotowanej linii oraz względem wyznaczonej trasy na macie do kodowania.

Uczniowie klasy 6 zapoznają się z budową i zastosowaniem wypalarki do drewna zakupionej w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości.

Na lekcji informatyki uczniowie klasy czwartej pracowali z Genibotami na macie do kodowania.

Anna Wilk

Tydzień 2

09.01.2023 - 13.01.2023

Uczniowie klasy 8b na zajęciech dodatkowych pracowali z robotami – Genibot na uniwersalnej macie do kodowania i programowania.

Uczniowie klasy 6 wykonują przy użyciu wypalarki zakupionej w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości drewniane upominki  na Dzień Babci i Dziadka.

Uczniowie klasy 8a podczas pracy z zestwem do konstrukcji na zajęciach dodatkowych.

Tydzień 3

16.01.2023 - 20.01.2023

Pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłosci świetnie sprawdzają się na zastępstwach. Na informatyce uczniowie klasy 5 pracowali z zestwami klocków konstrukcyjnych, tworząc konstrukcje wg załączonych instrukcji oraz wg własnych pomysłów.

Pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłosci świetnie sprawdzają się na zastępstwach. Na edukacji informatycznej  uczniowie klasy 1 pracowali z zestwami klocków konstrukcyjnych, tworząc konstrukcje wg  własnych pomysłów.

Uczeń klasy 8b towarzyszył ze sprzętem audio-video wszystkim klasom podczas wykonywania prac plastycznych i plakatów w konkursie „Mistrzowie Energii” organizowanym przez NASK w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). Z nagranych przez niego filmów oraz zrobionych zdjęć powstał film podsumowujący działania szkoły.

Aneta Tutak, Małgorzata Szkwarek

Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 6 przygotowali prezenty wypalane w drewnie przy użyciu zakupionej w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości wypalarki.

Tydzień 4

23.01.2023 - 27.01.2023

W ramach zastępstwa na edukacji informatycznej uczniowie klasy 3 pracowali z zestwami klocków konstrukcyjnych, tworząc konstrukcje zgodnie z instrukcją.

Na informatyce uczniowie klasy 5 korzystali z pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłosci. Na początku zaczęli pracę z kostką Soma oraz serią kart ze wskazówkami dotyczącymi położenia poszczególnych elementów. Korzystając z kostki Soma uczeń stara się wykonać ćwiczenie manipulując klockami i używając przy tym wyobraźni przestrzennej i logiki. Następnie tworzyli konstrukcje przy pomocy zestawu Cubo składającego się z 150 drewnianych sześcianów. Zadania na kartach polegają na odwzorowaniu przestrzennej konstrukcji za pomocą sześcianów. Po ułożeniu uczeń może sprawdzić poprawność ułożenia - na odwrocie znajduje się informacja o tym, ile sześcianów powinno leżeć na każdym polu.

Uczniowie klasy  3 podczas zajęć edukacji  wczesnoszkolnej wykonują konstrukcje korzystając z klocków zakupionych w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Barabara Janik

Uczniowie klasy 8b przygotowują ilustracje, które następnie wypalają przy pomocy zakupionej w ramach programu Laboratoria Ptzysżłości wypalarki do drewna oraz lutownicy.

Uczeń klasy 8b robi zdjecia aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości podczas akcji "Zjedz Gofra - Wesprzyj WOŚP".

Kamila Jamroży

Sprzęt audio-video został wykorzystany podczas nagrywania licytacji WOŚP na sali gimnastycznej podczas 31. finału WOŚP.  Wydarzenie nagrywał uczeń klasy 8b.