• Jubileusz 130-lecia szkolnictwa w Tuczępach

• Jubileusz 130-lecia stanowi przyczynę głębokich refleksji nad mijającym czasem. 130-lecie szkoły to doniosłe wydarzenie, to młodość kilku pokoleń będąca okazją do wspomnień, które na zawsze pozostają  w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych łączy przeszłość z teraźniejszością.

Jubileusz szkoły jest najlepszą okazją do przywołania pamięci o zdarzeniach i ludziach współtworzących świadectwo, którego zostaliśmy spadkobiercami. Z wielkim sentymentem wspominamy kadrę kierowniczą, nauczycieli i wszystkich pracowników, którzy kształtowali wizerunek naszej szkoły przez minione lata, oddali jej serce, dbali o edukację, wychowanie, bezpieczeństwo, a wszystko dla dobra młodego człowieka.

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Tuczępach dla jej absolwentów to wspomnienia o dzieciństwie, młodości, o czasie, w którym zdobywali podstawową wiedzę o otaczającym świecie. Właśnie ta wiedza  i umiejętności stały się solidnym fundamentem do dalszej edukacji. Szkoła to także nauczyciele, rodzice, pracownicy, koledzy i koleżanki, z którymi zawarliśmy pierwsze przyjaźnie, utrzymujące się niekiedy przez całe życie.

Budynek szkoły jest świadectwem ciągłości, miejscem, które niezmiennie trwa i przypomina, że należymy do wspólnoty. Świętując tak wspaniały Jubileusz uzmysławiamy sobie, że jest to właściwy moment na przypomnienie nie tylko historii szkoły, ale także  zaprezentowanie jej aktualnych osiągnięć. Z wielką radością przedstawiamy wszystko to, co świadczy o jej oryginalności.

Zapraszam do przeczytania przygotowanej relacji z tak wspaniałych urodzin, niech zatrzyma w pamięci ten ważny dzień oraz będzie miłą pamiątką.

Jubileusz__130-lecia_szkolnictwa_w_Tuczepach.pdf

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości 130-lecia naszej szkoły.

Obszerna fotorelacja:

Część 1   Część 2   Część 3   Część 4   Część 5

Poniżej przygotowana z okazji jubileuszu 130-lecia prezentacja multimedialna zawierająca zdjęcia, które wywoływały wśród zgromadzonych gości wiele wspomnień, uśmiechu i życzliwych słów.

130_lat_szkolnictwa_w_Tuczepach.pdf

Artykuł w Echu Dnia:

Wiersz "130 lecie szkolnictwa" autorstwa pani Haliny Żal z Tucząp:

Projekty:

Poniżej znajdują się projekty graficzne przygotowane z okazji 130-lecia. Autorem zaproszenia oraz plakatu jest Anita Machniak. Tekst przygotowały Klaudia Pałka oraz Edyta Stefańska.

Listy Gratulacyjne i Pamiątki:

Wpisy do Księgi Pamiątkowej:

Podziękowania:

Opracowanie podstrony: