• Konkurs Edukacji Ekologicznej dla dzieci - Mistrz Recyklingu i Przyjaciele 2023

          •  

            Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie ekologicznym dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs realizowany jest bezpłatnie w ramach misji organizacji Fundacji Chlorofil.

            Konkurs dedykujemy uczniom klas 4-8 szkół podstawowych.
            Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu postaci w nowym uniwersum recyklingu: Twoim bohaterem może być każda postać, która swój początek wzięła ze świata odpadów: starego tostera, lodówki, laptopa czy zabawki na baterie. Może nim być butelka po mleku albo twój smartfon. Najważniejsze to bardzo dokładnie go opisać: jakie są jego główne cechy, jego słabe i mocne strony oraz najważniejsze umiejętności.

            ZADANIA KONKURSOWE: KAŻDY EKOZESPÓŁ WYKONUJE DWA ZADANIA.:

            1. Ekozespoły przygotowują i wykonują w skali 1:1 maskotkę/makietę/przebranie edukacyjne  wybranego urządzenia na prąd lub baterie ze wskazaniem co nadaje się do recyklingu oraz filmik do mediów społecznościowych nie dłuższy niż 120 sek. wyjaśniający jakie informacje o recyklingu zostały umieszczone: przedstawione lub ukryte w wykonanej makiecie.
            2. Ekozespoły wspólnie rysują lub malują postać bohatera selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w akcji, jaką chcieliby widzieć umieszczoną na pojemnikach do selektywnej zbiórki w kolorze żółtym, niebieskim, zielonym lub brązowym oraz wykonują projekt gry planszowej z jego udziałem*.

            * Bohaterów może być kilku. Koncepcja gry planszowej powinna uwzględnić udział tych postaci. Postacie mogą odnosić się do grup surowcowych w odpadach komunalnych: papier, szkło, plastik, metal, bio lub konkretnych przedmiotów ( np. elektroodpadów) lub opakowań odpadowych.

             

            Na zgłoszenia ekozespołów co najmniej dwuosobowych czekamy do 15 stycznia 2023.

            Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.chlorofil.com.pl

             

            W ramach akcji ekologicznej zapraszamy także uczestniczące placówki do zbiórki elektrodopadów wiosną 2023. W zamian wykonamy w otoczeniu placówek piękne łąki kwietne dla dzikich zapylaczy!

            Konkurs otrzymał patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki

             

            1Dobry-Regulamin-IX-edycji-konkursu-Mistrz-Recyklingu-2022-AW.pdf

            karta-zgloszenia-23.docx

            karta-zgloszenia-23.pdf

            zgody-RODO.pdf

             

            informacja_prasowa_27.12.22.docx

            Z poważaniem 

            Agnieszka Oleszkiewicz 

            koordynator konkursu Fundacja Chlorofil 

            Ropki 7,

            38-316 Wysowa Zdrój

            tel. 608 633 593

            www.chlorofil.com.pl

            chlorofil@chlorofil.com.pl

          • Wigilie klasowe

          • Jednym z najmilszych wspomnień z okresu szkolnego jest dla wielu wigilia klasowa. Jest nie tylko okazją do wspólnego świętowania, lecz także jest magicznym momentem. Pozwala pielęgnować więzi, ale też stanowi chwilę wytchnienia od codziennych, szkolnych obowiązków. 

            Rok rocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do klasowych wigilii. Dziś, w ostatni dzień szkoły przed wolnym okresem świątecznym, uczniowie wraz z wychowawcami, nauczycielami i rodzicami usiedli przy wspólnym stole. Po życzeniach podzielili się opłatkiem. Były potrawy wigilijne i coś na słodko, a na koniec śpiewanie kolęd. 

            Klasowe wigilie wprowadziły nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

             Anna Wilk

            Wigilia klasy pierwszej

            Wigilia klasy drugiej

            Wigilia klasy trzeciej

            Wigilia klasy czwartej

            Wigilia klasy piątej

            Wigilia klasy szóstej

            Wigilia klasy ósmej a

            Wigilia klasy ósmej b

             

            Uczniowie klasy pierwszej wraz z nauczycielami przy wigilijnym stole

            Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią przy wigilijnym stole

            Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią przy wigilijnym stole

            Uczniowie klasy czwartej wraz z nauczycielami przy wigilijnym stole

            Uczniowie klasy piątejj wraz z wychowawczynią przy wigilijnym stole

            Uczniowie klasy szóstej przy wigilijnym stole

            Uczniowie klasy ósmej a wraz z wychowawczynią przy wigilijnym stole

            Uczniowie klasy ósmej b wraz z wychowawczynią podczas wigilijnego spotkania

          • Choinka

          • Choinka na skwerze w Tuczępach udekorowana została przez uczniów. W twórczy i ekologiczny sposób dzieci i młodzież ze świetlicy szkolnej oraz uczniowie klasy 8a wraz z p.Sławomirą Boroń, nauczycielem plastyki, przygotowali oryginalne ozdoby choinkowe. Na choince pojawiły się nietypowe śnieżynki, dekoracyjne cukierki i kolorowe łańcuchy, które można podziwiaćna własne oczy.

            Klaudia Pałka

        • Na stole biały obrus, na nim stroik świąteczny, obok zapalone świece, na tacy opłatek
          • Jasełka

          • Czas przeżywania jasełek: "Pójdźmy wszyscy do Betlejem”.

            Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, składając sobie wzajemnie życzenia i przebaczając urazy. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i wystawiania jasełek.

            Podtrzymując tę piękną tradycję uczniowie naszej szkoły przygotowali – jasełka. W tym roku 20 grudnia przedstawili je uczniowie klas: III -VIII pod kierunkiem mgr Doroty Grochowskiej i ks. Krzysztofa. Piękną dekorację wykonała mgr Sławomira Boroń.

            Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Sceny zła można było zobaczyć słysząc słowa i gesty Heroda, diabła i śmierci. Dobro jednak jest silniejsze i zwycięża w osobach pasterzy oraz trzej Mędrców, którzy przybyli, by złożyć Dzieciątku Jezus pokłon i ofiarować dary. Całość przedstawienia pokazująca scenki z nowonarodzonego Dzieciątka, Maryi - Józefa i pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatana była pięknym śpiewem kolęd i pastorałek. Występ był niezwykłym przeżyciem dla aktorów, uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.

            Po zakończonym spektaklu głos zabrała Zastępca Dyrektora Szkoły mgr Iwona Kapusta, podziękowała uczniom za piękny występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie ks. Krzysztof odczytał życzenia przesłane przez Panią Dyrektor Grażynę Patrzałek. Kolejno życzenia składali: Pan Wójt Jacek Wilk oraz Przewodnicząca Rady Gminy mgr Klaudia Pałka oraz Ks. Proboszcz Parafii.

            Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzenia Zbawiciela. Na twarzach zagościła radość i wzajemna życzliwość.

            Ks. Krzysztof Irla

          • Wycieczka do Pacanowa

          • Dnia 14 grudnia 2022 roku klasa 5 wybrała się do Pacanowa z okazji Mikołajek. Na początku uczestnicy wycieczki udali się do kina w Europejskim Centrum Bajki, na film pt. „Opowieść Wigilijna”. Był to film animowany na bazie książki (lektury w klasie 7). Film ten wniósł świąteczny nastrój w serca uczestników wycieczki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Następnie udali się do miejscowej restauracji, aby zjeść pyszny obiad. Opiekę nad piątoklasistami sprawowała Pani Anna Wilk i Pani Anna Łabęcka-Bąk.

            Wycieczka była udana a dzieci wysiadły z autobusu z uśmiechami na twarzach.

            Paulina L., Emilia M., Julia S.

        • Świąteczny Kiermasz
          • Świąteczny Kiermasz

          • 16 grudnia Rada Rodziców przy ZPO w Tuczępach zorganizowała Świąteczny Kiermasz. Można było zakupić smaczne ciastka, aromatyczne pierniki i ciepłą czekoladę do picia. Nie zabrakło wspaniałych stroików świątecznych wykonanych przez rodziców, dekoracyjnych świeczek i innych ozdób świątecznych przekazanych przez uczniów i wiele innych rzeczy.

            Całkowity dochód z Kiermaszu, ponad tysiąc złotych, Rada Rodziców przeznaczy na organizację zabawy choinkowej i wsparcie przy organizacji Dnia Dziecka

            . Rada Rodziców składa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kiermaszu- zastępcy Dyrektor ZPO, uczniom, nauczycielom oraz paniom kucharkom.

            Klaudia Pałka

          • Mecz Matematyczny

          • W dniu 13 grudnia 2022r. uczniowie naszej szkoły  po raz pierwszy wzięli udział w I etapie „Meczu Matematycznego” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI województwa świętokrzyskiego. Konkurs organizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Celem głównym „Meczów Matematycznych” jest inicjowanie działań w zakresie odkrywania oraz rozwijania zainteresowań , a także uzdolnień matematycznych uczniów szkół podstawowych.  Naszą szkołę w konkursie reprezentowało sześciu  uczniów :

            1.Michał Majkowski -klasa IV,

            2.Bartłomiej Podolski -klasa IV,

            3.Emilia Marzec-klasa V,

            4.Mikołaj Dziewirz-klasa V,

            5.Jakub Pietrzyk-klasa VI,

            6. Jakub Kania- klasa IV

            Mecze są nie tylko ciekawym konkursem, ale także oryginalną okazją do uczenia się matematyki, rozwijania umiejętności argumentowania, prezentowania rozwiązań, uważnego śledzenia rozumowań oraz znajdowania w nim luk i błędów. Uczniowie doskonalą również umiejętnośćwspółpracy w grupie.

            Ewa Kaczmarska

          • Wycieczka do Kielc - klasa 8a i 8b

          • Dnia 7 grudnia 2022r. klasy 8a i 8b uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Kielc z okazji mikołajek. Uczniowie zrezygnowali z tradycyjnej wymiany paczek na rzecz wspaniałej zabawy i wspólnie spędzonego czasu. Opiekę nad ósmoklasistami sprawowały panie: Iwona Kapusta, Anita Machniak i Edyta Stefańska. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie Helios na projekcji filmu "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Studio Marvel stworzyło adaptację filmową komiksu. Wśród poruszanych tematów znalazł się motyw śmierci i żałoby, przenikania się tradycji oraz nowoczesności, a także walka o wolność. Film dostarczył dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji, a także zachwycił egzotyczną scenerią i efektami specjalnymi. Po obejrzeniu filmu cała grupa wybrała się na na małe conieco i wspólne zakupy. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Parku Trampolin FlySky, w którym można było wyładować nadmiar energii.

            Wycieczka była miłą odskocznią od ciągłej nauki i trudów przygotowywania się do majowych egzaminów. Pozwoliła obu klasom miło spędzić ze sobą chwile w okolicznościach innych niż szkolne oraz była doskonałą okazją do wzmocnienia więzi koleżeńskiej. 

            Pełni wrażeń i w doskonałych humorach wrócili do domów.  Dzień był wyjątkowo udany ….

            Anita Machniak

          • Spotkanie z osobą popularyzującą historię naszego regionu

          • W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji #Szkoła pamięta.  W ramach akcji zostało zorganizowane spotkanie z osobą popularyzującą historię naszego regionu. Uczniowie klas 4, 6, 8a i 8b z zainteresowaniem słuchali opowiadania pana Rafała Kałczugi, którego pasją są podróże oraz odkrywanie ciekawych historii dotyczących najbliższej okolicy. Poszukując krewnych oraz tworząc drzewo genealogiczne swojej rodziny pan Rafał natrafił na wiele ciekawych informacji dotyczących nie tylko korzeni swojej rodziny, ale również zgromadził wiele ciekawostek historycznych o naszym regionie. Udało mu się stworzyć kolekcję cennych zdjęć, ilustracji oraz map podczas godzin spędzonych na analizowaniu starych ksiąg i dokumentów w archiwach państwowych oraz na polskich i zagranicznych stronach internetowych. To niecodzienne i niezwykłe hobby wymaga od niego cierpliwości i czasu, a zdobytą wiedzą dzieli sie na Facebookowym profilu o nazwie "Powiat stopnicki - dzieje historycznego powiatu". Na szczęście zgodził się również odwiedzić naszych uczniów i opowiedzieć im o swoich zainteresowaniach.

            Podczas trwającego godzinę spotkania uczniowie mieli możliwość zobaczyć: 3 mapy naszej gminy i okolic (z 1885r., z czasu przed I wojną światową i z okresu międzywojennego), akt małżeństwa z 1823r. dzierżawcy miejscowości Rzędów, który zapewne zamieszkiwał w dworku na terenie folwarku, spis zawierający wykaz mieszkańców wsi Nieciesławice wraz z opisem gospodarstw chłopskich z 1846r., spis zawierający wykaz mieszkańców wsi Rzędów wraz z opisem gospodarstw chłopskich z 1864r., Gazetę Kielecką z listopada 1979r. oraz spis darczyńców na odbudowę spalonej wieży kolegiaty wiślickiej. Usłyszeli również o założycielu Uzdrowiska w Solcu-Zdoju - Karolu Godefroyu, który spędził ostatnie lata swojego życia i zmarł w 1874r. w miejscowości Niziny w domu córki Karoliny, żony Ludwika Walchnowskiego dziedzica Nizin. Uczniowie dowiedzieli się również, że w okolicy Oleśnicy w latach 1888-89 pisarz Stefan Żeromski był guwernerem dzieci Gustawa Zaborowskiego. Poznane osoby znalazły oddźwięk w jego najważniejszych utworach, m.in. Staszek Góra z Sufczyc był jednym z pierwowzorów Andrzeja Radka z "Syzyfowych prac". Kolejną ciekawską jest wizyta arcyksięcia Karola Habsburga ostatniego cesarza austriackiego w Sichowie w latach 1914-1916. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Manifesty Imigracyjne Ellis Island, czyli spis osób przebywających w USA, a wśród nich kilka nazwisk mieszkańców Rzędowa. Ciekawa okazała się prezentacja międzywojennych dowodów osobistych - jeden z ósmoklasistów rozpoznał tam swoich przodków - mieszkańców Chałupek Sieczkowskich. Młodzież zaciekawiły również zdjęcia podpisów uczniów Szkoły Podstawowej w Tuczępach, którzy w 1926 roku uczestniczyli w akcji organizowanej przez Polskę z okazji 150 rocznicy ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Ogólnopolska akcja podpisywania życzeń trwała 8 tygodni i prowadzona była w instytucjach państwowych, głównie w szkołach. Zebrano i wysłano do USA podpisy ok 20% ówczesnego społeczeństwa Polski, w tym właśnie podpisy dzieci z naszej szkoły. Podczas spotkania uczniowie zobaczyli dużą liczbę zdjęć ukazujących sztandary, dokumenty, mapy, budynki i postacie. Przytoczenie wszystkich informacji przekazanych przez pana Rafała jest niezwykle trudne. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, uczniowie z zaciekawieniem doszukiwali się wiadomości związanych szczególnie z naszą gminą. Była to niezwykła lekcja, która pokazała, że każdy zakątek naszego kraju ma swoją większą lub mniejszą historię. Możliwość posłuchania o najbliższej okolicy jest niezwykle cennym doświadczeniem.

            Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze zorganizować podobne spotkanie z panem Rafałem, który dzięki swojej wytrwałości na pewno dotrze do wielu innych cennych informacji na temat naszego regionu, a może opowie nam o swojej drugiej pasji jaką jest zwiedzanie miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO....

            Panie Rafale - Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

            Anita Machniak 

            #Powiat stopnicki - dzieje historycznego powiatu. 

            #Podróże z Unesco i nie tylko

             

          • Mikołajki w szkole

          • Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Uczniowie ubrani byli dziś w stroje z akcentem mikołajkowym i wymieniali się prezentami.

            Anna Wilk

          • Czytamy bajki św. Mikołaja w naszej bibliotece

          • Czytamy bajki św. Mikołaja” - 6 grudnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy 1- 3 mogły posłuchać opowieści mikołajowych oraz świątecznych czytanych przez niecodziennych gości. W odświętnie udekorowanej bibliotece w klimacie zbliżających się świąt opowieści czytały Panie: Iwona Kapusta, Kamila Jamroży, Katarzyna Pacyga, Monika Szewczyk, Aleksandra Pabian i Ewa Bień.

            Edyta Stefańska

          • Spotkanie z Górnikiem

          • 9 grudnia odwiedzili nas pracownicy Zakładu Grupy Azoty Siarkopol w Osieku, reprezentujący zawód górnika. Dzieci wysłuchały opowieści o pracy górnika, zadawały też pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Pan Górnik przedstawił i opowiadał o galowym stroju górnika, wskazywał jego poszczególne elementy. Nawiązał w swojej opowieści do św. Barbary, patronki górników. Ponadto dzieci mogły zobaczyć siarkę w różnych postaciach. Wysłuchały też ciekawej i pouczającej legendy o Skarbniku. Na koniec goście poczęstowali uczniów słodkościami opieczętowanymi nazwą Siarkopol.

            Katarzyna Pacyga

          • I Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZPO w Nizinach

          • W dniu 6 grudnia 2022 r. w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Nizinach został rozegrany I Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZPO w Nizinach. W turnieju udział wzięło 4 drużyny chłopców ze szkół podstawowych: Stopnica, Tuczępy, Niziny, Koniemłoty. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Dyrektor Bożena Tałaj. Powitała uczestników turnieju i opiekunów życząc zajęcia jak najwyższej lokaty w rozgrywanym turnieju.

            Turniej został rozegrany „systemem każdy z każdym”.

            Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nizin.

            Drugie miejsce zajęła drużyna z Tuczęp.

            Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Stopnicy.

            Czwarte miejsce zajęła drużyna z Koniemłót.

            Turniejowi towarzyszyła miła i życzliwa atmosfera. Wszyscy zawodnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i dobrze się bawić.

            Po zakończeniu turnieju odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i statuetki dla najlepszego bramkarza i króla strzelców turnieju.

            Ewa Kaczmarska

          • Zbiórka elektroodpadów dobiegła końca

          • W tym tygodniu firma Green Office Ecologic odebrała od nas elektroodpady. Liczba zebranych odpadów elektrycznych przerosła nasze oczekiwania. Odjechały cztery wyładowane po brzegi samochody transportowe.

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli oddać, przywieźć przeróżne, niedziałające już sprzęty. Odpady wymienione będą na bony dla uczniów ZPO w Tuczępach na

             

            Złotówki za elektroodpady

            Przez ponad miesiąc trwała zbiórka elektroodpadów prowadzona przez ZPO w Tuczępach. Szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Warunkiem przystąpienia była mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Zaangażowanie uczniów, rodziców oraz odzew lokalnej społeczności przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

            2 grudnia Firma Green Office Ecologic odebrała sprzęt elektroniczny - odjechały cztery wyładowane po brzegi samochody transportowe. W zbiórce zebranych zostało aż 223 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzymała bon w wysokości 783 zł , który zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych dla uczniów.

             

            Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli oddać i przywieźć przeróżne, niedziałające już sprzęty. W szczególny sposób pragniemy podziękować druhom z OSP Tuczępy, OSP Wierzbica i OSP Jarosławice za nieocenioną pomoc przy odbiorze elektroodpadów od mieszkańców gminy Tuczępy. Słowa podziękowania kierujemy także do sołtysów Tucząp, Wierzbicy oraz Brzozówki. Przekazujemy także podziękowania dla Pana Jacka Wilka, Wójta Gminy Tuczępy, za wsparcie inicjatywy i udostępnienie placu na czas zbiórki.

            Koordynatorzy akcji: Anna Wilk, Katarzyna Pacyga i Klaudia Pałka.

             

                                                                                                                                       Klaudia Pałka

             

             

          • Poczet Sztandarowy ZBOWID

          • Od kilku już lat nasza szkoła sprawuje opiekę nad sztandarem Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych (ZBOWID), koło w Tuczępach.

            W minioną sobotę, 5 grudnia, Poczet Sztandarowy ZBOWID wziął udział w pogrzebie kapitana Wojska Polskiego Zdzisława Dobruta, prezesa Świętokrzyskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Kapitan Dobrut pełnił także funkcję przewodniczącego Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej działającej przy Wojewodzie Świętokrzyskim. Poczet Sztandarowy w składzie Oliwia Cecot, Maria Misterkiewicz oraz Michał Kwiecień wraz z opiekunami uczcili pamięć weterana walk o Niepodległość Rzeczypospolitej. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce na cmentarzu przy ul. Chęcińskiej w Kielcach. Członkowie rodziny kapitana oraz Wojewódzki Zarząd ZBOWID skierowali także słowa podziękowania do młodzieży z Tucząp  za wsparcie i okazany kombatantom szacunek.

             

            Klaudia Pałka

          • Konkurs „Eko-kartka świąteczna

          • Zapraszamy do udziału w konkursie  „Eko-kartka świąteczna organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie.

            Konkurs adresowany jest do uczniów kl. IV-VIII szkół podsatwowych. 

            Bardzo prosimy prace konkursowe dostarczyć do dnia 13 grudnia 2022 r. do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Rzędów 40.

            Przedmiot konkursu: wykonanie eko – kartki świątecznej, bożonarodzeniowej z surowców wtórnych (np. gazet, opakowań, folii). Prace mają być wykonane wyłącznie lub głównie z odpadów nadających się do recyklingu ! Dopuszczone jest użycie w niewielkiej ilości materiałów naturalnych typu ziarna, słoma, drewno, igliwie, sznurek jutowy itp. Kartka powinna być ozdobiona tylko na pierwszej, zewnętrznej stronie. Środek kartki powinien być pusty, bez życzeń. Format pracy dowolny (płaski lub przestrzenny).

            Atrakcyjne nagrody - m.in. tablet multimedialny, aparat natychmiastowy drukujący, słuchawki bezprzewodowe - już czekają na laureatów.


            Szczegóły konkursu REGULAMIN_KONKURSU_Eko-kartka.pdf


            Zapraszamy do udziału

             
            Anna Wilk

            Sławomira Boroń

          • Opłata za żywienie za grudzień

          • Szkoła

            zupa 15 dni x 2,50 zł = 37,50 zł (jeden dzień odliczony z powodu wyjazdów na wycieczki)

            herbata 5 zł

            razem 42,50 zł 

             

            Przedszkole

            7 zł dziennie

             

            W bieżącym roku szkolnym opłatę za herbatę i zupę należy wpłacać na konto:

            Szkoła Podstawowa w Tuczępach

            nr konta 64 8519 1015 0020 0207 1042 0005

            w tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko dziecka oraz miesiąc dożywiania

            Wpłaty mają być dokonane do 15-go każdego miesiąca.

    • Kontakt

      • Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Tuczępach
      • 413533142
      • Tuczępy 33 28-142 Tuczępy woj. świętokrzyskie Poland
      • Gmina Tuczępy Tuczępy 35 28 – 142 Tuczępy
      • Świętokrzyski Kurator Oświaty
      • 6551971139
      • 260630343
      • C.V. zawierające dane osobowe przysłane poza okresem rekrutacji będą automatycznie kasowane przez administratora poczty.
      • ZESPÓŁ PLACÓWEK OŚWIATOWYCH PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA I PRZEDSZKOLE W TUCZĘPACH Skrzynka urzędowa Adres do e-Doręczeń: AE:PL-95949-80829-UFTFE-18
      • xx
  • Galeria zdjęć

      brak danych